הוצאת אישור קנאביס רפואי

אנשים רבים כיום סובלים מכאבים ומחלות שפתרונות מסורתיים לא מביאים להם מזור. עבור האנשים הללו ישנה דרך טבעית ומוכחת רפואית להפחית כאבים ואי נוחות פיזית והיא שימוש בקנאביס רפואי. בניגוד לתרופות, הדרך לקבלת אישור קנאביס רפואי היא לא ישרה. אם אתם תוהים איך מוציאים אישור קנאביס רפואי, חשוב שתדעו כיצד לעשות זאת בצינורות המקובלים ודרך מומחים בתחום בלבד.

האם אתם זכאיים להוציא אישור קנאביס רפואי?

לפני שאתם מגישים בקשה לקנאביס רפואי, אתם צריכים לקבל אישור זכאות לכך. לא כל בעיה רפואית ומחלה מזכה בהיתר לקנאביס רפואי. כדי לקבל אישור עבור הוצאת קנאביס רפואי, עליכם להראות ששימוש בתרופות קונבנציונליות לא מקל עליכם.

לכן, השלב הראשון בדרך לקבלת אישור קנאביס רפואי היא בדיקה שתראה שאתם אכן זקוקים לפתרון הזה.

מציאת רופא להוצאת מרשם

כאמור, כדי להוציא אישור לקבלת קנאביס רפואי, אתם צריכים לעבור אבחון מקצועי. ממש כמו עם תרופות מרשם, רופא מוסמך בלבד הוא זה שיכול להעניק לכם אישור לקבלת קנאביס. כיום, על מנת לקבל אישור שכזה, יש לבדוק אם יש לכם כאב עצבי או כאב כרוני שדורש טיפול לא מסורתי.

אם נמצאתם מתאימים לקבלת המרשם, ניתן יהיה לרשום לכם קנאביס רפואי עבור הכאבים או המחלה שאתם סובלים ממנה. בעבר, היה צריך לחכות חצי שנה לפחות כדי לקבל אישור כזה, אך נוהל 106 החדש שינה את פני התמונה.

אם אובחנתם כסובלים מכאבים כרוניים וממחלות שלא מסתייעות בטיפולים מסורתיים, תוכלו לקבל אישור לשימוש בקנאביס רפואי ללא המתנה.

מלבד זאת, תוכלו לרכוש את הצמח הרפואי בבית המרקחת הקרוב לביתכם ולא להתאמץ כדי להגיע למקומות מרוחקים. 

על מנת לקבל את האישור הזה, עליכם לעבור בצינורות המקובלים – כלומר להיבדק אצל רופא מוסמך וכזה שיש לו אישור להעניק מרשמים לקנאביס רפואי על פי חוק.

ד"ר אורנה לנדאו דה-שליט: הוצאת אישור קנאביס רפואי

כל מי שסובל מכאבים כרוניים, כתוצאה מבעיה עצבית או מחלה, יודע כיצד הם משבשים את השגרה היומית; חוסר שינה, התקפי כאב לא צפויים וחוסר תיאבון הם רק חלק מהתסמינים המגבילים של הגורמים הללו.

בתחום רפואת הכאב ישנה התמקדות בכאבים כרוניים ובמקורם. מטבעם, כאבים כרוניים אינם חולפים מעצמם ודורשים טיפול מקצועי. ד"ר אורנה לנדאו דה-שליט, רופאת כאב מקצועית, בוגרת אוניברסיטת ג'נבה בשוויץ, מעניקה טיפול לסובלים מכאבים מזה מספר שנים.

כחלק מתפקידה, ד"ר דה-שליט מאבחנת את מקור הכאבים כדי לבחון אם הם כרוניים או אקוטיים. במקרים שבהם יש צורך בקנאביס רפואי, ד"ר דה-שליט מוסמכת לטפל בכאבים באמצעות הצמח הרפואי. למעשה, ד"ר דה-שליט היא אחד מ-95 רופאים בישראל שמוסמכים להעניק רישיון לקנאביס רפואי.

אם אתם סובלים מכאבים ומחלות מגבילות ותרופות מסורתיות לא עוזרות לכם, אין סיבה שתמשיכו לסבול. קבלת אישור קנאביס רפואי היא פשוטה כיום לעומת העבר, ועם רופאת כאב מקצועית לצידכם, תוכלו לקבל אישור כזה במהרה וליהנות מימים ללא כאבים.

לפני קבלת הרישיון לשימוש בקנאביס רפואי

לא מעט מחקרים ועדויות אודות סגולותיו של צמח הקנאביס התפרסמו במרוצת השנים. החל מטיפול במנעד רחב של מחלות ובעיות רפואיות, ועד טיפול בתופעות לוואי (כמו סחרחורות, בחילות, הקאות ועוד), הפחתת כאבים או הגברת תחושת התיאבון. ההכרה בשימוש בצמח הקנאביס לצרכים רפואיים החלה לצבור תאוצה הן בישראל והן ברחבי העולם לפני מספר שנים.

בכל הנוגע לשימוש בקנאביס רפואי במדינת ישראל, כדאי לדעת שמשרד הבריאות הישראלי מכיר בשימושים בצמח לצרכים רפואיים ובסגולותיו השונות (שלא כעבר), אך למרות זאת הקנאביס הרפואי טרם הוכר כחוקי לשימוש עבור כלל הציבור – אלא עבור מטופלים ומטופלות שקיבלו לכך רישיון בלבד. הסיבה לכך טמונה בעבודה שצמח הקנאביס הרפואי עדיין מוגדר בישראל כסם, וטרם הוגדר כתרופה. במילים אחרות, כדי להשתמש בקנאביס הרפואי באופן חוקי לצרכים רפואיים אלו ואחרים, על המטופלים לקבל רישיון רשמי לכך.

מיהם הרופאים המוסמכים להנפקת רישיון, ואיך ניתן למצוא אותם?

את הרישיון לקנאביס רפואי ניתן לקבל מאחד הרופאים המוסמכים, במידה ועומדים ברשימת התוויות רפואיות המגדירה את הזכאים לשימוש למטרות רפואיות. לצד רשימת ההתוויות, ישנה רשימת תנאים שעל המטופלים לעמוד בהם בטרם קבלת הרישיון; ביניהם, מיצוי אפשרויות הטיפול התרופתי הקונבנציונלי עם המטופלים.

את רשימת הרופאים המוסמכים להנפקת רישיון לקנאביס רפואי ניתן למצוא באתר משרד הבריאות. בין רשימת הרופאים המוסמכים תוכלו למצוא את ד"ר אורנה לנדאו דה שליט. כדי לקבל את הרישיון לשימוש בקנאביס רפואי, יש להגיע לאחת המרפאות בהן מעניק טיפול אחד מהרופאים המופיעים ברשימת המורשים של משרד הבריאות ולהתחיל את ההליך מול המרפאה.

קנאביס רפואי להפחתת כאבים: כך מקל הצמח על החולים

בין יתרונותיו הרבים, הפגת והפחתת כאב הן מסגולותיו המרכזיות של צמח הקנאביס. היכולת של הקנאביס הרפואי להפיג כאב ללא תופעות לוואי, מקלה על לא מעט חולים שנוטלים לא מעט כדורים, וסובלים כתוצאה מכך מתופעות לוואי רבות (שהם נאלצים להקל עליהם לעיתים באמצעות תרופות נוספות, באופן פרדוקסלי). בעניין זה, לקנאביס הרפואי יש יתרון משמעותי: הוא משפיע מהר, והוא נטול תופעות לוואי. על רקע ההתמכרות לתרופות ממשפחת האופיואידים במקומות רבים בעולם, היתרון הזה הופך משמעותי יותר ויותר.

קנאביס רפואי להפחתת כאבים: כך מקל הצמח על החולים

בין יתרונותיו הרבים, הפגת והפחתת כאב הן מסגולותיו המרכזיות של צמח הקנאביס. היכולת של הקנאביס הרפואי להפיג כאב ללא תופעות לוואי, מקלה על לא מעט חולים שנוטלים לא מעט כדורים, וסובלים כתוצאה מכך מתופעות לוואי רבות (שהם נאלצים להקל עליהם לעיתים באמצעות תרופות נוספות, באופן פרדוקסלי). בעניין זה, לקנאביס הרפואי יש יתרון משמעותי: הוא משפיע מהר, והוא נטול תופעות לוואי. על רקע ההתמכרות לתרופות ממשפחת האופיואידים במקומות רבים בעולם, היתרון הזה הופך משמעותי יותר ויותר.

את הקנאביס הרפואי ניתן לצרוך באופן קבוע בכמה אופנים: שימוש בשמן, אידוי או עישון. ככלל, האופן שבו הקנאביס הרפואי משפיע על מוחנו עובד באמצעות המערכת האנדוקנבינואידית שהיא למעשה מערכת עצבית. ברגע שההקנאביס מגיע אל גופנו בכל אחת מדרכי השימוש, הוא מגיע אל המוח ונקלט שם. בשלב הבא, המערכת האנדוקנבינואידית שהוזכרה קודם לכן מפנה את החומרים הפעילים שיש בקנאביס אל קולטני הכאב המתאימים במוח, ותחושת הרגיעה והפחתת הכאב מתחילה. במילים אחרות: הקנאביס הרפואי נכנס לגופנו, מגיע אל קולטני הכאב הרלוונטיים ומפחית את הכאב.

במדינת ישראל אפשר לקבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי, בליווי אחד מהרופאים המוסמכים להנפקת רישיון. אם אתם סובלים מכאבים, תופעות לוואי או בעיה רפואית, דעו שכיום קבלת אישור לקנאביס רפואי היא פשוטה מבעבר – אין סיבה לסבול.

דילוג לתוכן